Poszerzenie franczyzy – sprawdź czy jesteś na to gotowy i postaraj się o kredyt!

Franczyzobiorcy stają przed innymi wyzwaniami, niż pozostali właściciele małych firm. Więcej wyzwań, naprawdę stoi przed nimi. Muszą radzić sobie ze wszystkimi typowymi drobnymi operacjami biznesowymi. Ale również trzeba pracować w strukturze dyktowanej przez franchisingodawcę. Różnice te mogą wpłynąć na opcje, jeśli chodzi o kredyty dla małych firm. Jeśli zastanawiasz się nad drugą lokalizacją franczyzy, zakładam, że twój oryginalny sklep ma się dobrze. I stworzyłeś dobrą współpracę z firmą macierzystą. Mam kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepiej dopasowane pożyczki dla małych firm, aby otworzyć nową lokalizację. Ale wiem, że każdy franczyzodawca działa inaczej. Więc na potrzeby tego artykułu będę ogólny. Możesz postępować zgodnie ze wskazówkami, które pasują do Twojej sytuacji.

Czy jesteś gotowy?

Idea otwarcia drugiej lokacji jest kusząca: oferuje poszerzoną liczbę klientów, dodatkowy prestiż i większe zyski. Jednak ekspansja może być niebezpieczna i chodzi podejmowanie dodatkowych obowiązków, dlatego jeśli zdecydujesz się na to zanim będziesz gotowy, może to spowodować upadek istniejącej firmy. Czy jesteś pewny swojej decyzji o rozszerzeniu działalności?

Twoja firma macierzysta mogła zatwierdzić twoją aplikację na to że chcesz otworzyć drugą lokalizację. Ale nadal będą ograniczenia i wymagania, które będziesz musiał przestrzegać. Niezależnie od tego, jakie są, zaleca się aby upewnić się w dwóch rzeczach:

Znalazłeś idealną lokalizację.

Nie chcesz po prostu odciągać klientów od bieżącego sklepu. Ale idealna separacja zależy od twojej konkretnej franczyzy i grupy docelowej. Czy Twój obecny sklep może funkcjonować bez Twojej osobistej obecności? W drugiej lokalizacji Twoja uwaga zostanie podzielona. Czy wynajmiesz przestrzeń? Czy będziesz musiał zbudować od zera? Wpływa to znacząco na wielkość i rodzaj pożyczek dla małych firm, które powinieneś rozważyć.

Potrzebujesz więcej niż przestrzeń

Pożyczki dla małych firm dają kapitał obrotowy na rozwój. Możesz wykorzystać niektóre z tych pieniędzy na zakup sprzętu do nowej lokalizacji. Ale zamiast tego możesz rozważyć leasing. Może to być szczególnie atrakcyjne, jeśli trzeba często aktualizować sprzęt. Lub, jeśli sprzęt pochłonie duży kawałek twojej pożyczki.

Należy porównać koszty leasingu lub finansowania sprzętu z zakupem bezpośrednim. Płacenie gotówki z góry poprawi przepływ gotówki. To może mieć kluczowe znaczenie, ponieważ franszyzy działają zazwyczaj na bardzo wąskich marginesach. Ale może być mądrzej wykorzystać ten kapitał na inne aspekty twojego nowego sklepu.

Będziesz także potrzebować nowych pracowników. I możesz wykorzystać część kapitału obrotowego z pożyczki biznesowej na pokrycie listy płac. Osoby, które zatrudniasz, mogą źle lub dobrze wpłynąć na nową lokalizację. Niektóre firmy franczyzowe mają surowe zasady dotyczące miejsca i sposobu zakupu sprzętu, zapasów i materiałów eksploatacyjnych. Możesz mieć tutaj niewiele do powiedzenia. Ale obsługa klienta to obszar, w którym masz pełną kontrolę nad swoją firmą.

Jeśli Twój obecny sklep się powiedzie, prawdopodobnie masz świetny personel. Pozwól im pomóc w szkoleniu nowych osób. To pomoże ci uzyskać drugą lokalizację na solidnym początku. Im szybciej możesz rozwinąć swój nowy biznes, tym większy zysk zobaczysz na pożyczce dla małych przedsiębiorstw.

Zakładając, że Twoja franczyza ma dobrą zdolność kredytową, możesz kwalifikować się do zwykłego kredytu na działalność gospodarczą. Bank będzie chciał szczegółowych informacji finansowych. I zabezpieczenia. Będą również patrzeć na ogólną wydajność franczyzy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.